Jak se nechat ostříhat na scene

14. března 2011 v 20:40 | Strawberry Girl♥ |  Účesy
Ten, kdo se nestříhá sám, má problém - kadeřnice. Je to vždycky trochu dobrodružství jít k nové kadeřnici a doufat, že bude vědět, jak tě správně ostříhat. Především pokud ještě scene účes nemáš, ale chceš ho.

Vlasy jsou naše vizitka a nechceme si je nechat opižlat od kohokoliv a jakkoliv. Z vašich mailů i komentářů je poznat, že hodně z vás se poprvé ke kadeřnici trochu bojí. Ale není se čeho obávat. Projdeme to s tebou krok za krokem.

1. Výběr kadeřnice - to je nejdůležitější krok. Pokud máš v okolí kámošky scene, tak se jich zeptej, kde se stříhají. Jestli nikoho takového neznáš, budeš to muset trochu risknout. Většinou dražší kadeřnice jsou obeznámeny s nejnovějšími trendy a nebudou s tím mít žádný problém.

2. Výběr obrázku - určitě si nezapomeň připravit obrázek, jak to chceš ostříhat. Ujisti se, že je na něm opravdu dobře vidět, jak má účes vypadat.

3. Nauč se žargon - přečti si pár článků o účesech,ať víš, jak jí to potom dovysvětlit. Větou: "no, já bych to chtěla tak jako nějak ty vlasy asi přes oko" kadeřnici akorát tak zamotáš hlavu. Když jí však řekneš: "Mě by se líbila hustá ofinka na patku", bude vědět, o co jde.

4. U kadeřnice - ukaž jí obrázek a vysvětli jí, co chceš. Klidně se jí i zeptej, jestli má zkušenosti s takovým typem účesů. Vzájemně se ujistěte, že si rozumíte. Nech si od ní poradit, ale pokud ti bude vnucovat něco, co ty si nepřeješ, buď neoblomná.

5. Po ostříhání - výsledek se ti úplně nelíbí? Popros ji, aby ti to ještě trochu doupravila. Neboj se jí říct, co jsi si představovala jinak. Většina kadeřnic s tím nebude mít problém, protože si z tebe určitě budou chtít udělat stálého zákazníka :) Případně se jí můžeš i zeptat na tipy, jak vlasy správně upravovat.

Zdroj: scene-girls.com
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama